Права категорії С

Після водительської категорії В найбольшеї популярності використовується категорія С. У Києві її можна «відкрити» далеко не в кожній автошколі – у великій речі з них учать лише вождені
У мережах автошколу ДОСААФ є кілька відділень, де ви можете навчитися на праві категорії С.

Що дає категорію С, а какі у вас немає виду?

Раньше, покажіть перевезення, було не так багато, як зараз – у водійських правах було намного мете. Для грузових авто використано всього одна: просто С.
З появою ТС різного тонажа і розмірів категорії розбили. Какие есть сейчас – расскажем ниже.

С1

Категорія С1 нужна для управління вантажними вантажами з 3500 до 7500 кг. Під цією категорією завантажують грузовики-малотоннажники, які часто використовуються для:

 • бригад грузчиків;
 • розвезення виробів із склада в рознічні точки;
 • доставка крупних і / або тяжелих товарів покупоктелю.

Важкий нюанс: для управління грузовиками вісом до 3500 кг потрібні права категорії В (як і на легку
Ету категорію можна відкрити в 18 років.

С

Категорія С «відкриває» право на відновлення середніх (від 3,5 до 7,5 т) і тяжелих (з 7,5 т) грузових автомобілів. Наприклад – ви можете управляти КАМАЗом.
Важкий нюанс: як і С1, ця категорія не надає право водити грузові автомашини до 3500 кг.
Можно відкрить в 18 лет.

С1Е

Категорія С1Е нужна, щоб управляти грузовим автомасою від 3,5 до 7,5 т з примірником. Загальна маса прицепа + грузовик должна бути до 12 т.
«Відкрити» С1Е можна з 19 років, названу категорію С1 + водительський стаж від 1 року.

СЕ

Категорія СЕ нужна, якщо ви собираетесь водити грузові автомашини з висотою 3,5 т (і з 7,5 т) з набором. Іменно вона нужна дальнобойщикам, щоб водити фури.
Для того, щоб її «відкрити», потрібно назвати права категорії С та водійський стаж від 1 року.

Кому залишається відкрити категорію С?

Якщо ви хочете обрати привидну і візьмуть востребованную професію – ми можемо в цьому допомогти. Несколько місяців підготовка в нашій автошколі – і ви можете встроїти водителем вантажного автомобіля.

Найти роботу за такою професією, навіть не знаю більшого опыта вождения – можна досить легко. Так що старт у Києві можна отримати від 12-15 тисяч гривень, працюючи на небольшому грузовику (3,5-7,5 т без пріцепа). В основному така робота буде полягати в доставці різних товарів зі складу до магазину, або до кінцевого споживача (якщо це товари на зразок меблів, побутової техніки).
У Європі зарплати водителей вантажних авто починають від 750-1000 євро в ближньому зарубіжжі, і, можливо, можливо,

Самий привільний варіант – управління фурой. Дальнобойщики, ездящі по Україні, отримують від 20 тисяч гривень. У Європі чи США за таку роботу платять від 1,5-2 тисячі доларів, в залежності від країн.
Поверніть увагу: у 2018 році в Україні вже вчилися вимоги до автошколам, які взують водителей катетів кат А в 2019 році – вивівши пропозицію переглядати суттєвий список категорій, замінити його та розширити Тому якщо ви хочете пройти автокурси на будь-якому з С-категорій – краще не відкладати навчання: можливо, що в найближчому майбутньому зробити це буде і складніше, і довше, і дорожче.

У яких автошколах ДОСААФ можна відкрити категорію С?

Не кожне відділення ДОСААФ має курси водіння грузових авто.

Такі категорії можна відкрити в:

 • відділення в Дарницькому районі: С, СЕ, С1;
 • відділення в Дніпровському районі: С, СЕ, С1Е, С1;
 • відділення на Соломенке (Шулявке): С, СЕ;
 • відділення в Шевченківському районі: С, СЕ.

Як проходить навчання?

Автокурс по категорії С поділяється на 2 частини: теорія та практика.
У теорії теорії розглядаються:

 • основні ПДД і особливості їх застосування саме для грузових автомобілів;
 • знаки і умение их правильно «читать»;
 • розмітка;
 • нюанси управління вантажним автомобілем різних розмірів і маси в різних умовах: в обмеженому просторі, в завантаженому потоці, на складних транспортних розв’язках;
 • робота водителя при погрузке і розгрузці ТС.

У ході попередньої реакції обробляються початкові елементи елемента:

 • поворот;
 • розворот;
 • езда і маневрирование заднього ходу;
 • заїзд задом в гараж;
 • маневрування в обмеженому просторі;
 • підъезд к погрузочной естакаде.

Після відпрацювання базових вправ ви виїжджаєте в місто. Поруч буде сидіти інструктор, який підстрахує в складний момент, і буде пояснювати особливості водіння вантажного авто в різних ситуаціях.

По завершенню курсу здається іспит. Він складається з 3 частин: теорія, іспит на автодромі і іспит в місті. Міський маршрут може тривати до 30 хвилин. При здачі практики можна допускати помилки (кількість залежить від того, наскільки серйозну помилку ви допустите – за деякі взагалі можуть відразу відправити на перездачу).

Якщо ви успішно склали іспит – вас сфотографують на водійське посвідчення, і видадуть саму картку, в якій буде вказана відкрита категорія і дата її відкриття. Зараз картки видають досить швидко – протягом 30-60 хвилин (для порівняння: раніше їх доводилося чекати по 10 днів).

Вимоги до водія, список потрібних документів і нюанси оплати
Відкрити категорії С і С1 можуть громадяни України віком від 18 років. Для водіння вантажівки з причепом (категорії С1Е і РЄ) ви повинні бути старші (19 років), і вже мати стаж водіння від 1 року.

Для надходження в автошколу треба надати такі документи:

паспорт, оригінал та ксерокопію (1-2 сторінка та прописка);

 1. копія ІПН;
 2. 5 фото 3.5х4.5;
 3. меддовідки форми 083 / о.

Медичну довідку видають у приватних і державних лікарнях. Вона підтверджує, що ви здорові фізично і психічно, і можете управляти транспортним засобом. Для отримання довідки знадобиться пройти окуліста, хірурга, ЛОРа, невропатолога і терапевта, а також здати кілька загальних аналізів. В середньому на отримання довідки йде 1 день.

Що стосується оплати: її можна вносити або повністю, або частинами (якими і в який термін – можна уточнити у відділенні автошколи, в яку ви зібралися надходити). Крім вартості курсу окремо знадобиться оплатити бензин для автомобіля перед початком практики.

Чи можна пройти перепідготовку з іншої категорії?

Так можна.

Якщо у вас відкрита категорія В – з нею буде простіше відкрити С (оскільки ви знаєте ПДР і маєте досвід водіння). В цьому випадку вартість підготовки буде від 4000 грн, на теоретичну підготовку піде 30 годин, і 60 годин – на теорію.

Якщо ви приходите вчитися з нуля, навчання триватиме довше, і ціна буде вище.

Підготовку на права категорій С1Е і РЄ (для водіння вантажівок з причепом важче 750 кг) можна пройти, якщо у вас вже відкрита «попередня» категорія (С1 для С1Е і С для РЄ), і є стаж водіння мінімум 1 рік.

Скільки коштує отримати права категорії С, і скільки триває навчання?

Ціни на автокурси для управління вантажними авто – такі:

 • С1: від 5500 грн, термін навчання 3 місяці, курс включає 60 годин водіння і 102 години теоретичного навчання;
 • З: від 5500 грн, термін навчання 3 місяці, курс включає 60 годин водіння і 102 години теоретичного навчання;
 • С1Е: від 3000 грн, термін навчання 1.5 місяці, курс включає 15 годин водіння і 42 години теоретичного навчання;
 • РЄ: від 4500 грн, термін навчання 1.5 місяці, курс включає 15 годин водіння і 42 години теоретичного навчання.

Чому отримувати права категорії С варто саме у нас?

Наші переваги такі:

 • є 4 відділення в різних частинах Києва, в яких навчають водінню автомобілів категорій С;
  наші автошколи мають всі необхідні дозволи та ліцензії;
 • мережу наших автошкіл навчає водіїв вже більше 40 років, і провела понад 1 млн годин навчання;
  і теоретична, і практична частини – продумані до дрібниць, завдяки чому в максимально стислий термін ви отримуєте максимум необхідних знань і досвіду, і після отримання прав можете спокійно сідати за кермо і самостійно (без сторонньої допомоги і контролю) керувати вантажним авто;
 • навчання проводиться на якісній і повністю працездатною техніці;
 • для відпрацювання окремих елементів водіння у нас є свої автодроми – це дозволяє спокійно отримати перший досвід, не боячись когось зачепити в жвавому міському потоці;
 • кожен наш викладач – водій з величезним стажем і досвідом;
 • навчання водінню вибудовується завжди індивідуально: інструктор дивиться, які помилки допускає учень, і дає вправи, щоб їх виправити;
 • маршрут для тренувань вибирається індивідуально, і залежить від досвіду учня: спочатку це порожній автодром, потім – порожні або малоожівленние вулиці, а коли наберетеся досвіду – зможете виїхати і на завантажені маршрути.

По завершенню наших автокурси ви отримаєте не тільки права, але й реальний і корисний досвід, який дозволить відразу водити вантажне авто.

Часто задавані питання

Чи складно вчитися відразу на категорію С, якщо не відкрита В? – В цілому трохи складніше, ніж на В. У перші дні (і навіть місяці) водіння новачки часто бояться ТЗ, і не відчувають його габаритів. Вантажівки в цьому плані складніше через розміри. Однак наші досвідчені інструктори допоможуть максимально швидко подолати страхи і помилки, і навчитися водити впевнено і спокійно.
Чи складно перенавчатися на категорію С, якщо відкрита В? – Ні, оскільки ПДР ви вже знаєте – теорії буде менше. На практиці відмінності полягають і в габаритах, і в висоті кабіни (але у вантажівок в цьому плані перевагу, так як відкривається найкращий огляд на дорогу), і в радіусі, який треба давати при поворотах і маневруванні.
Чи легко водити вантажне авто по Києву? – Незважаючи на більший розмір, управляти вантажівкою – нескладно. Вам з кабіни буде краще видно дорогу, а інші водії – здалеку помічають вантажівки, і намагаються триматися від них подалі.
На якому автомобілі вчать водінню? – На ЗІЛ (без причепа) і на Renault (з причепом).
Що буде, якщо я не справляюся з водінням в ході навчання? – Таке зазвичай буває у тих, хто приходить вчитися на категорію С, не маючи В. В таких випадках інструктор визначає ваші основні помилки, і на уроках робить наголос саме на них – щоб усунути. Якщо треба – можна взяти додаткові практичні годинник.
Чи складно здавати іспит? – Для тих, хто відкриває першу категорію – терпимо: і хвилювання є, і дрібні помилки можна через нього допустити. Однак ми готуємо студентів так, що у більшості не виникає проблем з водінням. У тих, хто здає на категорію С, вже маючи В – проблем виникає ще менше, тому що у них вже є досвід водіння ТЗ (нехай і легкового).
Що буде, якщо я не здам іспит? – І таке буває, хоча і рідко: в нашій автошколі вчать досить добре, щоб навіть новачок за час навчання встиг засвоїти і теорію, і практику напрацювати. У цьому випадку призначається перездача. Теорію можна перездавати 1 раз в 6 днів необмежену кількість разів, практику – до 3 спроб.