Права категорії Б

Найбільш затребуваною в автошколах послугою є навчання водіїв на права категорії В. У Києві її ви можете «відкрити» в нашій мережі ТСОУ, відділення якої є в різних районах міста.

Що дає категорія В, і які у неї є види?

Категорія В – це водійські права, які дозволяють управляти легковими автомобілями.
Зараз її розділили на кілька окремих категорій для різних ТС.

В 1

В1 – потрібна для квадроциклів і тріціплов. Відкривається з 18 років. В автошколах ТСОУ автокурси по цій категорії немає.
Важливо: з правами цієї категорії можна управляти мотоциклами, мопедами та легковими автомобілями.

В

Наймасовіша категорія, що дає право керувати легкові і малотоннажні вантажні автомобілі (наприклад – Газель) масою до 3500 кг. Можна вчитися з 18 років.
Важливий нюанс: якщо ви плануєте водити здоровенний важкий автомобіль на кшталт Hammer, який важить більше 3500 кг – на нього треба отримувати права категорії С.

ВЕ

Потрібна для буксирування причепа масою понад 750 кг. Головне обмеження – загальна маса автомобіля + причепа повинна бути менше 3500 кг.

Можна відкривати з 19 років, вже маючи категорію В і стаж водіння від 1 року.

Кому варто відкрити категорію В?

Всім, хто збирається сідати за кермо легкового автомобіля. Навіть якщо ви не збираєтеся водити зараз – можливо, в майбутньому (через рік, 5, 10) ви можете передумати, і купити автомобіль.

Наприклад – він знадобиться по роботі, або ви захочете підробити в таксі, або просто переїдете в передмістя, і знадобиться машина, оскільки громадським транспортом їздити буде і довго, і незручно. Тому мати права варто навіть «про запас».

Ще один аргумент на користь цього – поступове ускладнення і подорожчання навчання. У 2019 МВС всерйоз висувало проект про перегляд вимог до водіїв – їх пропонувалося посилити, і зробити більшу кількість категорій.

Тому є ймовірність, що в майбутньому якісь зміни все-таки відбудуться, і отримати права стане складніше. Так що якщо у вас ще немає водійського посвідчення – краще відучитися в автошколі зараз.

Додатковий плюс: вміння водити легковий автомобіль потрібно на деяких роботах. Наприклад, якщо ви будете виїжджати на заробітки в Європу – роботодавці там часто пропонують доплачувати співробітнику, який буде возити бригаду робітників на зміну і назад.

В яких школах ТСОУ можна відкрити категорію В?

У нашу мережу входить 8 відділень. І в кожному з них ви можете пройти навчання на категорію В.

Щоб ви не шукали зайвий раз – перерахуємо тут же їх адреси:

  • Дарницький район – Бориспільська, 26Б;
  • Дніпровський район – Сосюри, ​​7 (крім В, тут же навчають і на ВЕ і ЗС);
  • Деснянський район – Шалом-Алейхема, 5А;
  • Шевченківський район – Щербакова, 45А;
  • Святошинський район – Симиренка, 1;
  • Солом’янка – Гетьмана, 27;
  • Голосіївський район – Заболотного, 48А;
  • Шевченківський район – Щусеева, 35А.

Вибирайте будь-якого відділення, яке знаходиться найближче до вас. Автопарк у всіх приблизно однаковий, оснащення теоретичних класів – теж. Всі відділення відкрилися по кілька десятків років тому – так що кожне з них має відмінну матеріальну базу, досвідчений викладацький склад і налагоджену і продуману програму навчання.

Як проходить навчання?

Автокурси в будь-якій школі діляться на 2 частини:

  1. Теорія: з неї починається навчання.
  2. Практика: починається приблизно через 2-3 тижні після початку теорії, і ведеться паралельно.

Теоретичне навчання охоплює досить великий спектр питань. Досвідчені викладачі пояснять вам:

  • основи правил дорожнього руху не просто в сухих формулюваннях, а на наочних прикладах і реальних ситуаціях;
  • основи надання першої допомоги (на випадок, якщо раптом ви опинитеся учасником або свідком ДТП);
  • основи організації систем автомобіля (оскільки кожен водій повинен хоча б поверхово розуміти, як працює його ТЗ, і знати «симтомов» основних неполадок);
  • види дорожніх знаків і розміток;
  • основи контраварійної їзди і запобігання аварійних ситуацій.

Теоретичне навчання проходить з використанням наочних посібників, схем, зображень і комп’ютерів (все це є в кожному відділенні ТСОУ). Таким чином учні набагато краще розуміють інформацію, а не просто запам’ятовують слова.

Коли ви вже освоїли основи ПДР, до теоретичних занять додається практика. У вільному порядку складається графік уроків – кожен студент називає час, в яке йому зручно займатися, і погоджує його з інструктором.

Інструкторів теж можна вибирати – у нас їх кілька, а в деяких відділеннях є і жінки-інструктори (з якими простіше освоювати їзду для майбутніх автоледи).

Практичне навчання проходить завжди за індивідуальною програмою, в залежності від вашого поточного рівня знань. Якщо ви вже вмієте рушати і перемикати швидкості – відразу можна приступити до їзди в реальних умовах, і виїжджати в місто.

Якщо ви новачок, і ніколи не сиділи за кермом – практику починають з базових основ. Якщо у відділенні є автодром – перший урок (або уроки) можуть проходити на ньому. Тут ви навчитеся:

  • рушати (цей прийом може викликати труднощі у новачків, які вибрали авто з МКПП);
  • перемикати швидкості;
  • тримати, набирати і сповільнювати швидкість;
  • рухатися заднім ходом;
  • правильно дивитися по дзеркалах заднього виду;
  • правильно входити в поворот в різних умовах (на порожній широкої дорозі це зробить навіть новачок, а ось в обмеженому просторі – вже впорається не кожен);
  • паркуватися різними способами і в різних умовах.

Коли ви освоїте основи, разом з інструктором будете виїжджати в місто. Маршрут буде підбиратися індивідуально залежно від вашого досвіду: це може бути як порожня вулиця, так і жвава дорога з великою кількістю автомобілів і зі складними розв’язками.
По завершенню теоретичного і практичного навчання здається внутрішній іспит в автошколі. Він «неофіційний», і потрібен, щоб перевірити знання і зрозуміти, які питання варто підтягнути.

Потім – призначається дата і час «основного» іспиту, який також розбивається на теоретичний і практичний. Теорія здається в вигляді тесту на комп’ютері, практика – за кермом в місті.

Якщо ви не здали іспит з першого разу – його можна перездати, не проходячи заново навчання.

Чи можна пройти прискорену перепідготовку з прав іншої категорії?

Так, можна, але тільки якщо у вас є права категорії вище (С, Д). З правами А-категорії «перейти» на В – не можна: доведеться вчитися повний курс, як і новачки.

Якщо є більш висока категорія – тривалість курсу становить всього 20 годин. Після навчання складається іспит. Якщо ви впоралися – відкривається і категорія В.

Скільки коштує отримати права категорії В, і скільки триває навчання?

Ціни і терміни на навчання за категоріями В такі:

  • В: 2.5 місяці, ціна – 9500 грн, водіння / теорія – 40/100 годин;
  • ВЕ: 1.5 місяці, ціна – від 10000 грн, водіння / теорія – 15/42 години.

Якщо ви збираєтеся їздити на автомобілі з газобалонним обладнанням (ГБО), у нас є курси по його правильної експлуатації. Вони тривають 1 місяць, і коштують 500 грн. Оскільки через високу вартість бензину багато автовласників зараз ставлять ГБО – це актуальний курс (навіть якщо він не потрібен зараз – ви можете поставити «газ» в майбутньому).

Чому отримувати права категорії В варто саме у нас?

У Києві працює не один десяток автошкіл. Але саме відділення ТСОУ стабільно входять в список кращих.

Це тому що:

  • наші автошколи існують по кілька десятків років (ще з радянських часів), і за цей час напрацювали величезний досвід навчання;
  • у кожного відділення є відмінна база і для теоретичного навчання, і для практики;
  • кожен інструктор – водій з величезним стажем, знає, як найкраще навчати новачків;
  • оплату за навчання можна вносити частинами;
  • викладацький склад налічує понад 50 інструкторів, у тому числі в штаті є і жінки-інструктори;
  • вчитися водити ви будете на автомобілях середнього класу;
  • в автопарках є автомобілі з АКПП (це важливо, оскільки все більше і більше людей вважають за краще «автомат», на якому комфортніше їздити в місті);
  • групи набираються швидко – вам не доведеться чекати кілька місяців, щоб приступити до занять.

І трохи статистики: за роки навчання ми випустили понад 120 000 водіїв, і провели понад 1 000 000 годин навчання.

Часті питання

• Що потрібно з документів?

Копії паспорта (1-2 сторінки і прописка) та ІПН, 5 фото 3.5х4.5 і меддовідки за формою 083 / о.

• Де взяти медичну довідку форми 083 / о?

У будь-якій лікарні, платній або державної. Для її отримання треба пройти кількох фахівців (ЛОР, окуліст, невропатолог, хірург, терапевт) і здати кілька загальних аналізів. Якщо хочете докладніше – можете зателефонувати в вибране відділення, або відвідати його особисто, і ми розповімо деталі.

• Я хочу записатися в вашу автошколу. Чи скоро почнуться курси?

У кожному відділенні ТСОУ навчання починається, коли набирається група. Дізнатися, чи скоро це станеться – ви можете в тому відділенні, де хочете проходити навчання. Оскільки ми є однією з найвідоміших автошкіл Києва – групи у нас набираються швидко, і довго чекати точно не знадобиться.

• Чи є у вас автомобілі з АКПП?

Так, є, але не у всіх відділеннях. Машини з АКПП є в відділеннях Дніпровського, Деснянського та Святошинського районів.

• Що вибрати: МКПП або АКПП? Залежить від того, на чому ви плануєте їздити.

МКПП складніше в освоєнні, і при їзді треба здійснювати більше дій, але автомобілі з нею стоять дешевше, і простіше і дешевше чиняться. Водінню на АКПП набагато простіше вчитися, таким авто набагато простіше управляти, ви робите менше дій, але авто коштують дорожче (в середньому на 15% в порівнянні з МКПП).

• Чи можу я вибрати автомобіль, на якому буде проходити практичне навчання?

Так, в кожному відділенні є немаленький автопарк, і вибрати є з чого. В основному це іномарки бюджетного і середнього класу. Головне – скласти такий розклад, щоб всім студентам і викладачам було зручно. Проблем з цим зазвичай не виникає.

• У мене взагалі немає досвіду водіння, я навіть не знаю, скільки педалей в автомобілі.

Чи зможу я навчитися водінню за такий короткий термін? Так, зможете. Водити машину навіть з МКПП – не так складно, як здається новачкові. А наші автошколи використовують продуману програму навчання, яка дозволяє за пару місяців отримати серйозну підготовку. Після курсів ви цілком зможете самостійно їздити і впевнено почувати себе на київських вулицях навіть в годину пік.

• Як швидко я отримаю права, якщо здам іспит?

Раніше водійське посвідчення доводилося чекати до 10 днів. Зараз його видають в той же день, причому швидко – в середньому протягом півгодини. Так що після здачі іспиту ви незабаром зможете поїхати додому вже за кермом.

• У мене не виходить рушати / здавати заднім ходом / паркуватися / тримати дистанцію, або щось ще.

Чи можна потренуватися додатково? Так, якщо ви хочете отримати більше практики (просто поїздити по місту, відпрацювати якийсь свій маршрут, або відпрацювати окремі елементи водіння) – ви можете взяти додаткові уроки.