Уроки водіння Київ

Водіння автомобіля – заняття відповідальне. Водій повинен не просто знати, на які педалі натискати і як крутити кермо, щоб машина поїхала. Головне – водити безпечно і для себе, і для інших учасників дорожнього руху.
Щоб навчитися керувати ТЗ безпечно і акуратно – можна взяти уроки водіння.

Кому і коли варто брати уроки водіння?

Уроки можуть знадобитися людині з будь-яким стажем і будь-якої статі (і чоловікам, і жінкам). Нижче докладніше розглянемо, в яких ситуаціях вони будуть корисні.

До запису в автошколу

Якщо ви тільки плануєте записатися в автошколу, або вже записалися, але практика ще не почалася – уроки можуть серйозно допомогти і прискорити процес навчання.

Такі уроки можуть починатися з основ:

  • як «підлаштувати» автомобіль (дзеркала, сидіння, нахил спинки) під себе;
  • куди і як часто дивитися, на що звертати увагу при управлінні;
  • зрозуміти розташування і призначення елементів управління, звикнути до них (наприклад, щоб рука автоматично тягнулася до ручки КПП, або при повороті автоматично включала поворотник, або щоб ногами не плутати педалі);
  • навчитися рушати (для новачків, які будуть їздити на “механіці”, цей пункт може зайняти не одну годину);
  • «відчути» педалі гальма, зчеплення, газу, навчитися натискати їх вчасно і з потрібною силою і плавністю;
  • відпрацювати основні елементи: поворот, розворот, рух заднім ходом.

Оскільки в учня ще немає прав, виїжджати на автомобілі на дорогу з іншими учасниками – не вийде. Тому уроки зазвичай проводяться або на спеціальних майданчиках, або на порожніх ділянках, де точно не буде перехожих або інших автомобілів.

Такі навички отримувати не обов’язково: їх вам зобов’язані дати в автошколі. Але практики там зазвичай недостатньо, щоб отримати достатньо реального досвіду. Тому ви можете отримати базові навички на додаткових уроках, а в автошколі з інструктором вже поїздити по місту, не витрачаючи час на найпростіші основи.

В принципі про таку допомогу можна попросити і родичів, які вміють водити автомобіль. Але такий варіант найчастіше незручний, тому що:

  • не у всіх є близька людина з автомобілем, якого можна попросити;
  • якщо така людина знайдеться – у нього може не виявитися часу (або бажання), щоб вчити вас (або вистачить, але на 1-2 уроку, а вам може знадобитися більше);
  • часто з близькими людьми важко вчитися (наприклад, якщо чоловік вчить водити дружину – обидва можуть нервувати і сваритися, якщо щось буде не виходити);
  • не кожен вміє дохідливо і зрозуміло пояснювати, що, як і чому треба робити.

Під час навчання

При проходженні курсів в автошколі крім теорії ви обов’язково будете проходити і практику – водіння з інструктором.
В автошколах ТСОУ працюють тільки досвідчені викладачі з величезним стажем – так що майже всі студенти без проблем освоюють практику за відведений кількість годин.
Але для спокійного самостійного водіння велике значення має не тільки отриманий навик, але і те, наскільки він відточений. Тобто вам потрібно просто багато практики – щоб все знання, які вам дасть інструктор, відточити до автоматизму.
У брешемо я навчання в автошколі ви можете практикувати будь-які навички, які вам не піддаються, або в яких потрібно просто більше практики. Це можуть бути:

  • найпростіші елементи: рушити з місця (як на рівній ділянці, так і в гірку), зупинитися, зупинитися в зазначеному місці, повернути (в різних умовах, у тому числі в обмежених), розвернутися, запарковаться (паралельно, задом, передом, в обмежених умовах);
  • реальне водіння по дорогах (жвавість дороги і складність маршруту підбираються під рівень вашого водіння: це може бути як безлюдна спокійна вулиця, так і завантажена багатосмугова, в годину пік).

Додаткові уроки можуть стати в нагоді як в процесі самого навчання, так і перед здачею практичного іспиту. Коли курс в автошколі закінчиться – ви вже будете розуміти, наскільки добре водите, і в чому вам не вистачає практики. В цьому випадку ви зможете взяти уроки, щоб виправити слабкі сторони, і нормально здати іспит.

Після навчання (якщо права вже є)

Якщо ви вже отримали права – це не означає, що вам не можуть знадобитися додаткові уроки.
Вони можуть стати в нагоді, якщо:

  • вам не вистачило практики водіння в автошколі, і ви хочете спочатку поїздити з інструктором (просто по місту, або доопрацювати якісь окремі елементи – наприклад, паркування в обмежених умовах);
  • у вас мало досвіду, а вам доведеться багато їздити по завантажених і складних маршрутах;
  • ви пересіли за кермо нового автомобіля, і поки не звикли до його габаритам, роботі двигуна, ходу педалей, огляду (особливо якщо різниця дуже велика, наприклад, раніше ви водили маленький хетчбек, а пересіли в довгий універсал, або в великий і високий джип );
  • ви пересіли з МКПП на АКПП, або навпаки;
  • ви давно не водили, і забули, як це робиться;
  • ви хочете отримати навички контраварійного водіння (які дуже корисно мати в Києві, оскільки рух тут дуже жваве, і не всі інші водії водять акуратно і за всіма правилами).

Що можна освоїти на уроках водіння?

Вище ми вже перераховували основні завдання, для вирішення яких потрібна приватний автоінструктор.
Тепер зберемо їх в один, більш докладний і повний список – на приватних уроках ви можете отримати такі знання і практичні навички:

  1.  Основи догляду за автомобілем. Що і коли треба міняти, як визначати основні несправності.
  2. Перевірка і «підготовка» ТЗ перед кожною поїздкою. Перевірити, чи немає під машиною патьоків масла, чи працюють фари і габаритні вогні, чи нормально накачані колеса, чи немає в небезпечній близькості можливих перешкод (інше авто, бордюр, цегла), прогрів автомобіля взимку.
  3. Регулювання сидіння, бічних і центрального дзеркал заднього виду.
  4. Рушання з місця в різних умовах: на прямій дорозі, в гірку під різним ухилом. В основному уроки з цього потрібні для тих, хто їздить на “механіці”. Але можуть знадобитися і для власників авто з АКПП, якщо вони раніше на таких не їздили.
  5. Відчуття габаритів автомобіля, правильний контроль за дорогою (як попереду, так і ззаду і з боків).
  6. Окремі елементи водіння. Повороти під різним кутом і в різних умовах, виїзд з гаража і заїзд в нього, різні види парковок, рух заднім ходом, зупинка.
  7. Вибір швидкості (на “механіці”) і вміння розуміти і вибирати передачу в залежності від завантаження автомобіля, нахилу поверхні, швидкості руху.
  8. Рух в потоці різної щільності та інтенсивності. Дотримання дистанції, правила контролю сусідніх автомобілів, правильний швидкісний режим на різних ділянках дороги (перед світлофором, пішохідним переходом, нерегульованим перехрестям, кільцем, і так далі).
  9. Швидке «читання» знаків, покажчиків, вивісок.
  10. Контраварійне водіння.
  11. Водіння при різних погодних умовах (туман, дощ, сніг, ожеледь) і в різний час доби.

Якщо у вас виникли складності з якимись іншими завданнями – телефонуйте. Швидше за все, ми просто забули згадати їх, і зможемо вас навчити.

Часті питання

З яким рівнем знань можна брати уроки?
Скільки коштують уроки водіння?
Скільки уроків потрібно взяти?
Чи можна брати уроки водіння на своєму автомобілі?
Як проходять уроки водіння?
З яким рівнем знань можна брати уроки?
З будь-яким. Навіть якщо раніше ви ніколи не сідали на водійське сидіння.
Скільки коштують уроки водіння?
Визначається індивідуально. Залежить від того, на якому автомобілі ви хочете брати уроки ( «автомат» або «механіка»), в який час дня і тижня хочете їх проводити, скільки уроків вам потрібно і скільки буде тривати кожен.
Скільки уроків потрібно взяти?
Теж індивідуально. Залежить від того, чи є у вас права, чи ні, що саме ви хочете відпрацьовувати, який ваш поточний рівень, і наскільки швидко і легко у вас буде виходити. Останній пункт особливо важливий: кому-то водіння дається легко, і він може нормально рушати з першого ж уроку. А хтось буде місяць вчитися, перш ніж зможе їздити, чи не заглохнув на кожному світлофорі.
Чи можна брати уроки водіння на своєму автомобілі?
Так можна. Якщо ви ще не маєте прав - вчитися на ньому можна буде тільки на спеціальному майданчику. Якщо у вас вже є права - ви зможете виїжджати з інструктором і по місту. Навчання на власному авто більш корисно, оскільки ви відразу звикаєте до його габаритам, висоті і кутам огляду, розташування елементів управління.
Як проходять уроки водіння?
У будь-якому випадку спочатку визначається мета учня, потім пояснюється теорія, і потім починається практика. Проходження практики залежить від того, що треба вивчити. Якщо відпрацьовується якесь просте рух, що вимагає маневру в обмеженому просторі (парковка, повороти, виїзди і заїзди) - інструктор може стояти зовні, і контролювати рух транспортних засобів зовні. Якщо хочеться потренуватися в їзді по місту - інструктор сідає праворуч від водія, і дає поради при їзді.